O titul Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2013 bude bojovat 28 staveb

07. dubna 2014 09:21, aktualizováno 08:21, Mgr. René Zeithaml

Dvacet osm staveb bude bojovat o titul Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2013. Organizátoři této veřejné soutěže už ukončili příjem přihlášek a nyní jednotlivé účastníky soutěže posoudí odborná porota. Slavnostní vyhlášení výsledků se koná 28. května 2014 v Měšťanské besedě v Plzni.

Celkem se do letošního ročníku soutěže přihlásilo 28 staveb. Nejvíce obsazená je kategorie "Novostavby budov" s celkem osmi účastníky. V kategorii "Rekonstrukce budov" je přihlášeno šest staveb, kategorie "Dopravní a inženýrské stavby" a "Sportovní a volnočasové stavby" mají shodně po pěti účastnících a kategorii "Veřejná prostranství" se utkají čtyři stavby," vypočítal Miloslav Zeman z Okresní hospodářské komory Plzeňsko, která je odborným garantem veřejné soutěže.

Letošní 11. ročník soutěže Stavba roku Plzeňského kraje se již tradičně koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse a primátora města Plzně Martina Baxy. Kromě hlavních kategorií budou uděleny i nestatutární ceny, mezi něž patří Cena primátora města Plzně, Cena hejtmana Plzeňského kraje, dále ceny Okresní hospodářské komory Plzeňsko, Svazu podnikatelů ve stavebnictví a ČKAIT.

Letos podruhé bude udělena také Cena veřejnosti. Hlasování o nejsympatičtější z nominovaných staveb bude spuštěno od okamžiku, kdy odborná porota zveřejní nominace na ceny, tedy od 28. dubna 2014. Hlasovat bude možné na stránkách soutěže www.stavbarokuPK.cz až do 23. května 2014. Partnerem Ceny veřejnosti je i v letošním roce Česká spořitelna a.s.

Novostavby:

• Stavba objektu Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (přihlašovatel: AVE architekt, a.s.)
  • Bytový dům Nová Valcha, Plzeň (přihlašovatel: V Invest CZ a.s.)
  • Energeticky "aktivní" dům Plzeň – Bolevec (přihlašovatel: Ing. Jan Řežáb)
  • Novostavba objektu Zdravotnické záchranné služby Plzeňského (přihlašovatel: Metrostav a.s.)
  • Palác EHRLICH, Šafaříkovy sady 7, Plzeň (přihlašovatel: Plzeňský projektový ateliér a.s.)
  • Rodinný dům, Kostincova ulice, Plzeň (přihlašovatel: JIPS stavební firma)
  • Rozšíření ubytovacích kapacit a sportovně relaxačního zařízení v Mýtě (přihlašovatel: Resort Brdy)
  • Víceúčelový datový převaděč "Na Vrchách" Břasy (přihlašovatel: Obec Břasy)

Rekonstrukce:

• Etapa projektu Centrum stavitelského dědictví v Plasích - památková obnova komplexu pivovaru Plasy, Plzeňský kraj (přihlašovatel: UNISTAV a.s.)
  • Muzeum Šumavy Sušice - přístavba, nástavba a stavební úpravy (přihlašovatel: Muzeum Šumavy Sušice)
  • Opravárenský a odstavný závod v areálu PZ Škoda (přihlašovatel: ŠKODA CITY SERVICE s.r.o.)
  • Rekonstrukce a přístavba základní školy v Heřmanově Huti - rozšíření kapacity školy s vybudováním odborných učeben za účelem zvýšení efektivity výuky (přihlašovatel: Obec Heřmanova Huť)
  • Revitalizace bytového domu Strážnická 22, 24, 26, Plzeň – Vinice (přihlašovatel: eSVe Stav s.r.o.)
  • Techmania Science Center - rekonstrukce objektu č. 56 ASAP v areálu Škoda Plzeň pro zřízení Planetaria (přihlašovatelé: ATELIER SOUKUP s.r.o., BERGER BOHEMIA a.s., Techmania Science Center, o.p.s.)

Dopravní a inženýrské stavby:

• I/27 Červené Poříčí - most ev. č. 27-084 (přihlašovatel: EUROVIA CS, a.s., Odštěpný závod oblast Čechy západ)
  • III/180 26 Průtah Starý Plzenec, Radyňská ulice – rekonstrukce (přihlašovatel: Město Starý Plzenec)
  • Lávka v Lochotínském parku (přihlašovatel: Architektonické studio Hysek spol. s r.o.)
  • Rekonstrukce Perlové a Veleslavínovy ulice v Plzni (přihlašovatel: EUROVIA CS, a.s., Odštěpný závod oblast Čechy západ)
  • Rybník Vožehák (přihlašovatel: Šindler, důlní a stavební spol. s r.o.)

Sportovní a volnočasové stavby:

• Atletický stadion města Plzně, Plzeň – Skvrňany (přihlašovatel: SWIETELSKY stavební s.r.o.)
  • Dětské dopravní hřiště v Klatovech (přihlašovatel: Město Klatovy)
  • Na kolečkách Konstantinolázeňskem - cyklostezka a trasa pro inline bruslení a pěší v k.ú. K.Lázně, Nová Ves, Dolní Polžice a Čeliv (přihlašovatel: Obec Konstantinovy Lázně)
  • Sportovní a rekreační areál Kralovice, víceúčelová in-line dráha a koupaliště (přihlašovatel: EUROVIA CS, a.s., Odštěpný závod oblast Čechy západ)
  • ZŠ Dýšina - SO.05 Víceúčelové hřiště, areál ZŠ a MŠ gen. Pattona Dýšina, p.o., Školní ul. č.p 229, 330 02 Dýšina. Víceúčelové hřiště je realizováno na p.p.č. 405 a 408 v k.ú. Dýšina (přihlašovatel: Obec Dýšina)