Obec Tlučná otevřela první etapu projektu Areál ZŠ Tlučná

03. září 2012 13:37, aktualizováno 05. září 2012 08:50, Mgr. René Zeithaml

Za účasti zástupců obce Tlučná, zástupců Plzeňského kraje a dalších hostů byl 3. září 2012 slavnostně otevřen projekt Areál ZŠ Tlučná – 1. etapa.

Výstavba nové budovy základní školy navázala na rekonstrukci mateřské školy a školní jídelny. Nový objekt o užitné ploše 2.480 m2 byl postaven za rekordních 15 měsíců. Vedle školy stojí i nové víceúčelové hřiště.

Areál základní a mateřské školy tak v současné době může využívat 270 dětí.

Celkové náklady na výstavbu včetně přípravných prací, výkupu pozemků, projektových prací a vybavení nové základní školy v Tlučné dosáhly téměř 65 milionů korun. Realizace tohoto projektu byla finančně podpořena z prostředků evropské unie. Uznatelné náklady v rámci projektu ROP NUTS II Jihozápad byly ve výši 57.913.542 Kč, přičemž částka příspěvku Evropské unie ve výši 85% činila 49.257.064 Kč. Zbývající náklady dofinancovala obec z vlastních zdrojů.

Sehnat prostředky z Evropské unie pomohli obci Tlučná i představitelé Plzeňského kraje, kteří se slavnostního zahájení zúčastnili. Náměstci hejtmana Ivo Grüner a Jiří Struček poděkovali starostovi Stanislavu Volfovi za úsilí a za to, jak moc bojoval za získání peněz na výstavbu.

"V dnešní době se moc základních škol neotvírá, je to vlastně rarita. Jsme rádi, že zrovna u nás v Tlučné, v Plzeňském kraji, se nová základní škola otevřela. Budu rád, když si žáci z této školy vyberou dále nějaký z učňovských a řemeslnických oborů či střední odbornou školu, které jim umožní další uplatnění," uvedl Jiří Struček, náměstek hejtmana pro oblast školství, mládež a sport.