Obec Ždírec opravila hasičské vozidlo s pomocí dotačního programu Plzeňského kraje

21. prosince 2012 12:30, aktualizováno 06. února 2013 22:12, Mgr. René Zeithaml

V sobotu 15. prosince 2012 ve Ždírci předčasně naděloval Ježíšek. Do obce se vrátilo kompletně zhodnocené a opravené hasičské nákladní vozidlo Tatra 148 CAS 32.

Tatru 148 s klíčky předal při slavnostním aktu starosta obce Bohuslav Vrátník veliteli Ždíreckých hasičů Miroslavu Synáčovi st. Starosta obce popřál, aby Tatra sloužila dobré věci mnoho a mnoho let. Rovněž poděkoval Krajskému úřadu Plzeňského kraje za možnost čerpání dotace z dotačního programu „Program podpory činnosti obcí na úseku požární ochrany v Plzeňském kraji v roce 2012" na takto užitečnou věc, jakou je právě předávaná hasičská technika.

(zleva:) Bohuslav Vrátník (starosta obce Ždírec), Ladislav Vrátník (starosta SDH Ždírec) a Miroslav Synáč (velitel SDH Ždírec a velitel Zásahové jednotky Ždírec)

Obec vlastní vozidlo od roku 2005, kdy jej zakoupila jako použité. Po několika letech bylo nutné vozidlo opravit. Obecní zastupitelstvo se rozhodlo jít cestou dotačních titulů a využilo dotačního titulu Krajského úřadu Plzeňského kraje a vozidlo za přispění obce Ždírec zhodnotilo.

Opravu provedla firma Komet Pečky.