Odpůrci těžby zlata na Šumavě se sešli v Kašperských Horách

23. srpna 2016 11:45, aktualizováno 10:45, Bc. Eva Mertlová

Město Kašperské Hory a spolek Šumava nad zlato ve spolupráci se sdružením Čechy nad zlato uspořádaly setkání odpůrců těžby zlata na Šumavě. Setkání se uskutečnilo v Kašperských Horách v sobotu 20. srpna 2016. Účastnili se ho všichni, kterým není osud Šumavy lhostejný. Za Plzeňský kraj se akce zúčastnili radní Milena Stárková a Václav Štekl. mezi hosty byli ministr životního prostředí Richard Brabec, poslanec PČR Igor Jakubčík a senátor Jan Látka.

Setkání bylo zahájeno na náměstí v Kašperských Horách, poté následoval přesun do Amálina údolí Stezkou zlatokopů. Účastníci měli možnosti si prohlédnout seismickou stanici geofyzikálního ústavu Akademie věd s odborným výkladem. U nedaleké štoly Naděje byli informováni o tom, jak by to vypadalo, kdyby se opravdu začalo zlato těžit.