Olympijský park v Plzni podpoří také Plzeňský kraj

17. března 2016 17:23, aktualizováno 16:23, Bc. Eva Mertlová

Sportem ožije během letní olympiády v Riu také západočeská metropole. Jako jedno ze čtveřice měst v ČR otevře svůj olympijský park ve dnech 5. - 21. srpna 2016. Milovníci sportu se mohou těšit na velkoplošné obrazovky, sekce pro aktivní sport, sportovní areál s pódiem za nákupním centrem Plaza, závody pro malé i velké sportovce, koncerty ale i autogramiády hvězd. Chybět nebudou také otevřená sportoviště, příměstské tábory pro děti do 12 let a kempy pro ty starší z nich. Plzeň bude mít také vlastní zahajovací ceremoniál a spustí unikátní štafetu. Ta bude předzvěstí olympiády a je paralelou putování olympijského ohně. Štafeta nese název Cesta do Ria - sportovní štafeta 9800 km, uskuteční se na oválu Škoda sport parku.

Plzeňský kraj podporuje vznik unikátního olympijského parku. "Plzeňský kraj se díky částce jeden milion korun, kterou na olympijský park přispějeme, stane významným partnerem akce. Proto je pro nás velice důležité dostat tuto unikátní akci po kraji. Za nemalý přínos akce považuji také to, že mnohé děti se zapojí do sportovních aktivit právě v době prázdnin, které jsou pro mnohé z nich bez aktivního vyžití," uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu a cestovního ruchu Jiří Struček na tiskové konferenci ve čtvrtek 17. března 2016. Program konkrétních akcí mimo západočeskou metropoli se připravuje.