Pietní akt u příležitosti narození T. G. Masaryka

08. března 2012 10:02, aktualizováno 09:02,

U Památníku národního osvobození na náměstí TGM. v Plzni se sešli představitelé města i Plzeňského kraje, ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil a desítky dalších Plzeňanů. Hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance zde zastoupil radní pro oblast sociálních věcí Miroslav Brabec, který vystoupil se svým projevem. V něm neopomněl poděkovat občanům za to, že i v koloběhu každodenních pracovních i osobních událostí přišli uctít památku prezidenta Masaryka, který dodnes zůstává velkým vzorem.

radní M.Brabec(vpravo) s náměstkem M.Zrzaveckým

Návštěvníci slavnostního aktu vyslechli koncert kapely 35. pěšího pluku. Po skončení projevů přešli pozvaní hosté a zástupci organizací a spolků k pokládání věnců a květin k památníku T.G.M. Pietní akt byl ukončen pochodem čestné stráže od památníku.

M.Brabec při kladení věnce

kapela 35.pěšího pluku