Plzeň má Regensburskou ulici

03. listopadu 2014 15:25, aktualizováno 04. listopadu 2014 16:35, Mgr. René Zeithaml

Název ulice Regensburská byl odhalen dopoledne 3. listopadu 2014. Název nese 1. etapa severozápadního obchvatu Plzně z Nové Hospody do Křimic.

Označení odhalil primátor Plzně Martin Baxa, náměstek hejtmana Jaroslav Bauer a primátor Regensburgu Joachim Wolbergs. „První etapa severozápadního obchvatu Plzně je zatím nejdelší a nejnákladnější stavbou Plzeňského kraje. Podle možností se budeme snažit co nejrychleji vybudovat i jeho druhou část," uvedl náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro dopravu Jaroslav Bauer.

Nápad pojmenovat tuto ulici Regensburská vznikl po návštěvě Martina Baxy a Martina Zrzaveckého v Regesburgu, kde ze zúčastnili odhalení části nového východního obchvatu Pilsen Allee.

Fotogalerie: