Plzeňský kraj jako komunikátor v problematice zaměstnanců Pilsen Steel s.r.o.

20. června 2012 08:27, aktualizováno 07:27, Mgr. René Zeithaml

V pondělí 25. června 2012 se v ranních hodinách sejde Rada Plzeňského kraje se členy předsednictva Tripartity Plzeňského kraje, aby se společně zabývali aktuální problematikou zaměstnanců společnosti Pilsen Steel s.r.o., kteří se obrátili na hejtmana PK s žádostí o pomoc.

Na 900 zaměstnanců plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel je už od pátku doma.  Firma zůstala kvůli dluhům odříznuta od některých základních technologických zdrojů.

„Tento problém už konzultujeme také s Ministerstvem průmyslu a obchodu. V pondělí se budeme snažit hledat nějaká východiska společně s ředitelem Úřadu práce v Plzni, s předsedou Regionální rady Českomoravské konfederace odborových svazů, Krajské hospodářské komory a dalšími členy Tripartity. Byť jsou naše možnosti omezené, budeme se snažit se ve věci zorientovat a sehrát tak roli určitého komunikátora v problematice, která se netýká jenom Plzně, ale i celého kraje,“ říká hejtman Milan Chovanec.