Plzeňský kraj navštívila čínská delegace ze Šanghaje

26. července 2013 13:28, aktualizováno 12:28, Mgr. René Zeithaml

Čínská delegace ze Šanghaje navštívila Plzeňský kraj v pátek 26. července 2013. Delegaci přijala náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková.

Cílem návštěvy bylo porozumět administrativnímu vztahu mezi místní samosprávou, obcemi a některými institucemi.

Náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková seznámila delegaci vedenou panem Wang Shunguo, zástupcem ředitele Úřadu, Úřad Výboru pro institucionální uspořádání, městský obvod Pudong New Area, Šanghaj, s volebním systémem do krajů, činností zastupitelstva, výborů, komisí a Rady kraje. Další informace se týkaly fungování měst a obcí.

Delegace se zajímala o způsob výběru úředníků na krajský úřad, jejich odbornost, ale i zda je o práci na kraji zájem. Další dotazy byly směřovány do oblastí financování školství, fungování policie či záchranných složek. Na závěr proběhla diskuse o financování nezbytných činností, investicích a zajištění chodu kraje v době krize.