Plzeňský kraj navštívila Stálá komise senátu pro sdělovací prostředky

29. března 2013 15:00, aktualizováno 03. dubna 2013 20:33, Mgr. René Zeithaml

V rámci výjezdního zasedání Stálé komise senátu pro sdělovací prostředky ve složení Zdeněk Škromach, Zdeněk Schwarz,  Milada Emmerová a Eva Richtrová proběhlo 29. března 2013 na Krajském úřadě Plzeňského kraje setkání s hejtmanem Milanem Chovancem.

Hlavními tématy jednání byly vztahy s informačními médii, projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, podpoře kultury a sportu, záchranná služba, evropské dotace, zahraniční vztahy a nezaměstnanost.

Komise také navštívila Český rozhlas, náměstkyni primátora města Plzně paní Evou Herinkovou, která je seznámila s projektem Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a poté krátké setkání s organizátory festivalu Febiofest 2013, po němž následovala tisková konference k zahájení festivalu a jeho samotné zahájení.