Pohádkové Velikonoce s dětmi z dětských domovů ve Vranovicích

23. března 2013 20:33, aktualizováno 25. března 2013 09:57, Mgr. René Zeithaml

V sobotu 23. března 2013 si 300 dětí z osmi dětských domovů a dvou domovů pro osoby se zdravotním postižením v Plzeňském kraji mohlo užít Pohádkové Velikonoce ve Vranovicích.

Plzeňský kraj, který je zřizovatelem právě těchto dětských domovů a domovů pro osoby se zdravotním postižením, se snaží pořádáním podobných akcí zpestřit dětem jejich každodenní program.

Pro děti byla připravena celá řada dílniček s velikonoční tematikou, soutěže, zajímavé úkoly, motorkářská show, divadelní představení pod názvem Pohádková škola aneb divadlo Jitule a Dadule, Pohádková stodola plná pohádkových postaviček a oživlých strašidýlek, ale i skvělé občerstvení.

Odpoledne navštívily Pohádkové Velikonoce děti z okolí.

Za Plzeňský kraj Pohádkové Velikonoce navštívil a zahájil je náměstek hejtmana PK Ivo Grüner.

Akce proběhla také díky vstřícnosti obce Břasy, pod kterou Vranovice spadají a samotným obyvatelům či hasičům z Vranovic, kteří při organizace ochotně pomáhali.

Fotogalerie: