Pohár hejtmana získali Permoníci

obrazek
03. listopadu 2014 10:24, aktualizováno 09:24, Mgr. René Zeithaml

Turnaj ve florbalu o Pohár hejtmana Plzeňského kraje získalo družstvo s názvem Permoníci ze Základní školy Nalžovské Hory. Finálové zápasy mezi družstvy žáků základních škol v Plzeňském kraji se odehrály v pátek 31. října 2014 v hale TJ Lokomotiva Plzeň.

O pohár hejtmana bojovalo celkem 42 škol z našeho kraje a soutěže probíhaly od začátku října. Do závěrečného finále se dostalo osm vítězných družstev, která se utkala v hale TJ Lokomotiva Plzeň. Pohár vítězů si odnesli žáci ZŠ Nalžovské Hory, druhé místo obsadilo družstvo 22. ZŠ Plzeň a třetí pozici získali hráči ZŠ Tolstého Klatovy, jejichž družstvo nese jméno Tolsťák. Vyhlášení byli i nejlepší jednotlivci. Kromě poháru hejtmana obdrželi vítězové sportovní potřeby a dresy.

Akce se uskutečnila v rámci Sportovních her dětí a mládeže středních škol v Plzeňském kraji pro zdraví. Projekt zaměřený na podporu sportovní aktivity mládeže organizuje Plzeňský kraj. Projekt je realizován za významné finanční podpory společnosti NET4GAS, s.r.o.