Poslední setkání se starosty hostilo KINO NEKINO v Plané

26. dubna 2019 12:53, aktualizováno 11:53, Mgr. René Zeithaml

Pravidelná setkání členů Rady Plzeňského kraje se starosty byla zakončena na Tachovsku, konkrétně v kulturním centru KINO NEKINO v Plané. V nově zrekonstruovaných prostorách se sešla 25. dubna 2019 téměř třicítka starostů spolu s radními kraje, aby debatovali o záležitostech a problémech, se kterými se potýkají.

Zahájení se ujal hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, který z Plané pochází a nezapomněl zavzpomínat na svá mladá léta právě v tehdejším kině v Plané. Dále už mělo setkání podobný ráz jako ta přechozí, radní představili novinky ze svých rezortů a upozornili na možnosti čerpání krajských dotací. Pak následovala diskuze, kde se nejvíce řešila problematika cizinců u průmyslových zón, zpoplatnění silnic I. tříd nebo nedostatek praktických lékařů v menších městech. Starostka Plané Martina Němečková se také zajímala o postup prací na stavbě výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby v Plané.

Fotogalerie: