Přátelé železnice z Pasova si prohlédli Plzeň

10. září 2015 10:10, aktualizováno 09:10, Mgr. Alena Marešová

Zvláštní vlak vypravený z hlavního nádraží v Pasově přivítal v sobotu 5. září 2015 na plzeňském hlavním nádraží náměstek hejtmana Ivo Grüner. Jednalo se o 33. jízdu vlaku Pasovských přátel železnice, které se zúčastnil také zemský rada Franz Meyer. Vlakem do Plzně dorazilo cca 300 obyvatel okresu Pasov.

Hlavním cílem cesty byla prohlídka města Plzeň – Evropského hlavního města kultury 2015 a v neposlední řadě také ochutnávka plzeňského piva. Nechyběla ani návštěva sklepů v pivovaru Plzeňský prazdroj a připomínka první várky piva, která byla uvařena v Plzni roku 1842. Známý sládek, který pivo plzeňského typu poprvé uvařil, Josef Groll, pocházel z bavorského města Vilshofen an der Donau.

Zemského radu Franze Meyera (uprostřed) přivítal na plzeňském nádraží Jiří Suchánek (ředitel Plzeň 2015) a náměstek hejtmana Ivo Grüner (vpravo).