Předseda krajského zemského sněmu se loučil s hejtmanem

21. října 2016 13:44, aktualizováno 12:44, Mgr. Alena Marešová

Na návštěvu Plzeňského kraje přijel v pátek 21. 10. předseda krajského zemského sněmu Horní Falce Franc Löffler. Na krajském úřadě se setkal s hejtmanem Václavem Šlajsem, kterému poděkoval za dosavadní vynikající spolupráci.

Setkání na krajském úřadě byli kromě hejtmana přítomni také náměstek Ivo Grüner a Josef Bernard. Během jednání poděkoval Franc Löffler za spolupráci hejtmanovi a předal mu dar v podobě doplňku k bavorskému kroji s názvem „charivari".

„Spolupráci mezi oběma regiony se za vlády Václava Šlajse velmi dařilo. Plzeňský kraj je v rámci České republiky nejdynamičtěji se rozvíjejícím krajem a totéž platí o Horní Falci v rámci Bavorska," uvedl Löffler. Hejtman Václav Šlajs uvedl, že mu bylo ctí stát v čele kraje a spolupracovat s bavorskou stranou. „Jsem rád, že jsme se stali přáteli a velmi si toho vážím."

Během setkání byly zmíněny nové možnosti spolupráce týkající se například překonávání jazykových bariér.

Fotogalerie: