Pro Plzeňskou kartu není třeba jet jen do Plzně

22. února 2012 11:56, aktualizováno 10:56, Mgr. René Zeithaml

V souvislosti s rozšířením území Integrované dopravy Plzeňska (IDP) se předpokládá i větší počet cestujících, kteří budou chtít využít výhod předplatného jízdného IDP, tj. výhod Plzeňské karty.
Pro cestující, kteří do Plzně pravidelně nedojíždějí, může být získání Plzeňské karty komplikované. Proto bude možné od začátku března podat žádost o vydání Plzeňské karty

• na obecním úřadu v Dolní Bělé
  • na městském úřadu v Plasích
  • na městském úřadu ve Stodě
  • v Kulturním a komunitním centru Přeštice
  • na přepážce ČD ve stanici Rokycany.

Vyhotovená Plzeňská karta bude k vyzvednutí v těchto obcích do termínu, který bude žadatelům sdělen při odevzdání žádosti. Od 19. března se začne aktivovat předplatné jízdné pro nové vnější zóny platné od 1. dubna 2012.

Co je nutné k získání Plzeňské karty?

• vyplněná Žádost o vydání Plzeňské karty (ke stažení na www.plzenskakarta.cz nebo obdržíte v místě, kde budete žádat)
  • podepsané Podmínky pro vydávání a používání Plzeňské karty (ke stažení na www.plzenskakarta.cz)
  • občanský průkaz (za nezletilé děti musí žádost podat a kartu vyzvednout rodič nebo jiný zákonný zástupce)
  • průkazová fotografii v originálu o rozměrech 35 x 45 mm
  • případně doklad o nároku na slevu
  • zaplacení manipulačního poplatku 170 Kč

Více informací o distribuci Plzeňské karty podají pověření pracovníci výše zmíněných měst a obcí nebo je najdete zde.