První soutěžní den a první medaile na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR

obrazek
30. ledna 2018 09:56, aktualizováno 08:56, Mgr. René Zeithaml

Na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR se v pondělí 29. ledna 2018 rozběhly téměř všechny sportovní soutěže, které přinesly první medaile také pro výpravu Plzeňského kraje.

V alpském lyžování obsadil třetí místo ve slalomu Adam Linhart. Stejné umístění přidal v lyžařském orientačním běhu v disciplíně sprint Marek Hasman. Dalšího hezkého umístění dosáhl v běžeckém lyžování Štěpán Zuna, který skončil na čtvrtém místě v závodu na 3 km volnou technikou.

Cenných dílčích úspěchů dosáhli naši hokejisté.  V úvodních dvou náročných utkáních ve skupině získali dvě vítězství – v dopoledním zápase s Hlavním městem Prahou, který opanovali 3:1 a odpoledne se Středočeským krajem, který porazili 2:1. Hokejisty přijeli podpořit i rodiče mladých nadějí, kteří je společně se členy výpravy Plzeňského kraje mohutně podporovali v náročných momentech utkání.

Věříme, že tyto výhry nebudou poslední, a že úspěšně dokráčí k medailovému úspěchu.