Publikace Plzeňského kraje zaznamenala velký úspěch

18. října 2018 15:17, aktualizováno 14:17, Mgr. René Zeithaml

V prostorách Knihovny města Plzně se ve středu 17. října 2018 konal Festival regionálních nakladatelů 2018.

Vedle renomovaných nakladatelů se v doprovodném programu představil i odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Ve více než v hodinovém bloku představil Miloslav Michalec spolu s Michaelou Černou a Petrou Hessovou unikátní publikaci Zaniklé venkovské školy Plzeňského kraje. Tato kniha mapuje vývoj školních budov v malých obcích postavených během 19. století až do třicátých let 20. století a jejich pozdější zánik způsobený demografickým vývojem a úbytkem žáků ve školách.

V auditoriu se sešlo velké množství posluchačů, musely se dokonce přidávat židle k sezení. Autory překvapil nebývalý zájem, museli zodpovědět spoustu otázek a na závěr besedy dokonce podepisovat přinesené knihy.

Fotogalerie: