Radní se potkali se starosty Rokycanska a Plzně-severu

04. dubna 2019 15:55, aktualizováno 14:55, Mgr. René Zeithaml

Setkání členů Rady Plzeňského kraje se starosty se tento týden uskutečnilo v Hrádku u Rokycan (2. dubna 2019) a v Manětíně (4. dubna 2019). Na obě setkání se dostavil velmi vysoký počet starostů obou okresů, a tak nebyla nouze o dotazy a podněty směřované na představitele kraje.

V úvodu porady se starosty členové rady vždy představí novinky ze svých rezortů a pak následuje debata se starosty. Na Rokycansku se představitelé obcí nejvíce zajímali dopravu a zajištění obslužnosti svých obcí, včetně plánovaných změn ohledně jízdného. Další debata se týkala oblasti zdravotnictví a nedostatku lékařů, kteří by nahradili lékaře odcházející do důchodu. V závěru setkání starosta Rokycan pozval všechny na Mistrovství světa v kuželkách, které budou Rokycany hostit 8. – 31. května 2019.

V Manětíně se starostové zajímali o slučování finančních úřadů nebo o převody pozemků pod silnicemi ze státu na obce. Velkým tématem byla opět doprava a plánované nasazení nového dopravce v Plzeňském kraji.

Fotogalerie:

Hrádek u Rokycan