Seminář „Podpora exportu v Plzeňském kraji“

27. listopadu 2013 16:08, aktualizováno 15:08, Mgr. René Zeithaml

Ve Vědeckotechnickém parku Plzeň proběhl 21. prosince 2013 seminář„Podpora exportu v Plzeňském kraji". Podnětem k jeho konání byl fakt, že se podnikatelé velmi těžko orientují v nabídce produktů a služeb jednotlivých subjektů pro podporu exportu.

Cílem semináře proto bylo usnadnit podnikatelským subjektům orientaci v komplexní nabídce produktů a služeb na podporu exportu.

Jednalo se o představení těchto produktů a služeb:

• Informace o zájmových oblastech (teritoriích)
  • Informace o proexportních akcích
  • Veletrhy a výstavy - finanční podpora
  • Financování exportních záměrů, úvěry, pojištění
  • Zahraniční podpora českých exportérů (síť zahraničních zastoupení)
  • Podnikatelské mise do zájmových oblastí
  • Aktivity World Trade Center Pilsen (Světové obchodní centrum)

Pořadatelem semináře „Podpora exportu v Plzeňském kraji" byla regionální kancelář agentury CzechInvest (CI) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO), Ministerstvem zahraničních věcí České republiky (MZV), Českou exportní bankou (ČEB), Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP), agenturou CzechTrade (CT), Plzeňským krajem a městem Plzeň.

Za Plzeňský kraj se akce zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU a informatiku Ivo Grüner.

Fotogalerie:

Základní informace, tj. kdo + co dělá, prezentovali:

• za MPO: Ing. Jan Bezemek, ředitel odboru exportních služeb
  • za MZV: Ing. Tomáš Kuchta, ředitel odboru dvoustranných ekonomických vztahů a podpory exportu
  • za ČEB: Ing. Mojmír Res
  • za EGAP: Ing. Michal Pravda
  • za CT: Bc. Petr Slowik
  • za Plzeňský kraj: Ivo Grüner, náměstek hejtmana pro oblasti regionální rozvoj, fondy EU a informatiku
  • za město Plzeň: Ing. Eva Brejchová (projektová manažerka WTC Pilsen)
  • za CI: Bc. Martina Malíková

Semináře „Podpora exportu v Plzeňském kraji" se zúčastnilo 30 zástupců firem. Seminář byl ze strany účastníků kladně hodnocen, ulehčil jim orientaci v produktech a službách na podporu exportu. Účastníci projevili zájem o další akce na podporu exportu, zejména by uvítali případové studie a příklady z praxe.