Slavnostní shromáždění při příležitosti 95. výročí Československa v Plzni

29. října 2013 17:45, aktualizováno 16:45, Mgr. René Zeithaml

Slavnostní shromáždění při příležitosti 95. výročí Československa proběhlo u Památníku národního osvobození na náměstí T. G. Masaryka v Plzni. Akce, která proběhla v 28. října 2013 ve večerních hodinách, se za Plzeňský kraj zúčastnili náměstci hejtmana Václav Šlajs a Zdeňka Lišková a členové Rady Plzeňského kraje Zdeněk Honz a Václav Štekl.

U příležitosti státního svátku byly uděleny Pamětní medaile Krajského vojenského velitelství Plzeň a povýšení vojáků roty aktivních záloh KVV Plzeň. Medaile předal náměstek hejtmana Plzeňského kraje Václav Šlajs spolu s ředitelem Krajského vojenského velitelství Plzeň plukovníkem generálního štábu Romanem Kučerou. Poté byly položeny věnce a květiny k památníku T. G. Masaryka.

Akce proběhla v rámci dvoudenních oslav vzniku republiky.

Fotogalerie: