Spolupráci podpoří společná kancelář v čínském Hangzhou

21. dubna 2015 13:38, aktualizováno 23. dubna 2015 11:34, Mgr. Alena Marešová

V čínském městě Hangzhou byla v úterý 21. dubna 2015 slavnostně otevřena společná kancelář na podporu podnikání a kontaktů mezi Plzeňským krajem a čínskou provincií Zhejiang.

Otevření kanceláře v Hangzhou, hlavním městě provincie Zhejiang, se zúčastnil hejtman Plzeňského kraje a další členové delegace, která je v těchto dnech na pracovní návštěvě Číny.

Samotný slavnostní akt probíhal za přítomnosti zástupce čínské strany pana Zhou Rixing, hejtmana Václava Šlajse, náměstka hejtmana Ivo Grünera, zástupce Západočeské univerzity Josefa Basla, náměstkyně primátora města Plzně Evy Herinkové a předsedy představenstva Asociace hospodářských komor Jihozápad Miloslava Zemana. Při otevření kanceláře byla také dojednána oboustranná výměna zaměstnanců kanceláře na pracovní stáže.

Během úterý 21. dubna 2015 navštívili členové delegace také technickou univerzitu ve městě Zhejiang. Zástupce Západočeské univerzity Josef Basl při té příležitosti jednal s profesorem Songliang, který stojí v čele tamní univerzity.

Fotogalerie z otevření kanceláře:

Fotogalerie z návštěvy na univerzitě: