Staňkov bude mít obchvat

28. května 2015 16:21, aktualizováno 15:21, Mgr. René Zeithaml

Slavnostním poklepem na základní kámen byla zahájena výstavba přeložky silnice I/26, která odkloní dopravu ze Staňkova. Město si tak uleví od nadměrné zátěže dálkové dopravy od Plzně do Německa, sníží se hluk a emise a zvýší bezpečnost chodců.

Nová dvoupruhová silnice bude měřit 2.972 metrů. Přeložka je navržena tak, aby se vyhnula zahrádkářské kolonii a obytné části Staňkova. Nová trasa nevyžaduje žádnou demolici objektu.

Slavnostního zahájení stavby se za Plzeňský kraj zúčastnil náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Bauer společně s radním Jaroslavem Šobrem, který ve Stankově bydlí. „Stavba nové komunikace si vyžádá trpělivost obyvatel Staňkova i jeho okolí. Za dva roky, kdy se po nové komunikaci začne jezdit, však pocítí obrovskou úlevu. Silnice od Plzně směrem na Folmavu je hned po dálnici D5 v Plzeňském kraji druhou nejvytíženější. Je třeba, aby se časem zvýšila její kapacita. Věřím, že si obchvat postupně na této komunikaci zaslouží všechny obce," uvedl Jaroslav Bauer.

Fotogalerie: