Starostové na Klatovsku se zajímali o zajištění dopravní obslužnosti

31. března 2015 15:29, aktualizováno 14:29, Mgr. Alena Marešová

Členové Rady Plzeňského kraje se v úterý 31. března 2015 v sušické sokolovně setkali se starosty okresu Klatovy. V následné diskuzi starostové vznesli několik dotazů na téma dopravní obslužnosti v regionu, ale zajímali se také o možnosti financování výstavby kanalizace nebo nové plánovací období EU.

Setkání se starostkami a starosty Klatovska zahájil hejtman Václav Šlajs, který zmínil důležitost podpory venkovských oblastí. „V letošním roce kraj v dotačním programu Podpora a stabilizace venkova rozdělil částku 80 milionů korun a do budoucna chceme tuto sumu ještě navýšit," uvedl hejtman. Dále hejtman zmínil nízkou nezaměstnanost v kraji, bohužel vyjma oblasti Sušicka. Klíčem k řešení situace je podle něj obchvat Brodu a tím zlepšení dostupnosti tohoto regionu. Téma silničních staveb a dopravy na Klatovsku bylo i námětem debaty, která se vedla poté, co členové rady předali přítomným informace o oblastech své působnosti.

Fotogalerie: