Starostové na Tachovsku se zajímali o bezpečnost a problematiku odpadů

19. dubna 2018 15:03, aktualizováno 14:03, Mgr. Alena Marešová

Další setkání členů Rady Plzeňského kraje se starosty se uskutečnilo ve čtvrtek 19. dubna v Boru u Tachova. Při debatě se představitelé obcí zajímali o dotační tituly, které kraj vypisuje, ale také dopravní řešení obchvatů či křižovatek na svém území.

V úvodu setkání představili jednotliví členové rady novinky ve svých rezortech a připomněli dotační tituly, do kterých se obce ještě mohou hlásit. V následné debatě se starostové dotazovali například na řešení situace s budovou záchranné služby v Plané, možnosti obnovit myšlenku obchvatu Boru nebo je zajímalo dopravní řešení příjezdu k plánované překládací stanici odpadů v Černošíně. Svoz odpadů v kraji a jejich následné zpracování poté bylo také předmětem diskuze se členy rady.

Oblast Tachovska řeší dlouhodobě problematiku zaměstnávání agenturních pracovníků. V tomto ohledu se kraj snaží pomoci například dotacemi na příspěvek na zajištění městského strážníka na problematickém místě. Což bylo také jedním z témat debaty.

Fotogalerie: