Starostové okresu Plzeň-jih se zajímali hlavně o silnice

24. března 2015 16:54, aktualizováno 15:54, Mgr. Alena Marešová

Třetí setkání se starostkami a starosty obcí se členy Rady Plzeňského kraje se uskutečnilo v úterý 2. března 2015 v sále Kulturního domu ve Stodě. V následné diskuzi starosty nejvíce zajímaly opravy silnic a mostů a také například výkupy pozemků pod komunikacemi.

Členové rady informovali přítomné starosty o novinkách ve svých rezortech, případně upozornili na dotační programy, které budou do konce roku moci obce ještě využít nebo jaké jsou plány pro příští roky.

Zcela novou informací bylo pro starosty sdělení, že Ministerstvo životního prostředí pro příští roky počítá s uvolněním částky ¾ miliardy korun na dotace na ekologické vytápění. Co přesně bude předmětem dotace je nyní v jednání, ale čerpání by mohlo být zahájeno v průběhu příštího roku.

Příští setkání se starosty, tentokrát obcí na Klatovsku, se uskuteční 31. března 2015 v Sušici.

Fotogalerie: