Starostové se seznámili se studií vodního díla Amerika

19. května 2016 15:36, aktualizováno 14:36, Šárka Stará

Představit studii proveditelnosti vodního díla Amerika přijeli ve čtvrtek 19. května do Rokycan zástupci státního podniku Povodí Vltavy v čele s generálním ředitelem Petrem Kubalou. Prezentace, určené především pro starosty dotčených obcí, se zúčastnil také hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

Cílem studie bylo prověřit technické a ekonomické parametry suché nádrže na Klabavě, která by ochránila obce na horním toku Klabavy až po Rokycany před povodněmi. Výsledky studie byly představeny všem přítomným, s upozorněním, že jde pouze o studii a že vlastní technické řešení je věc další.

"Nástup povodní na Klabavě je velmi rychlý a z hlediska širší společenské potřeby je regulace vodních toků a ochrana osob a majetku důležitá. Stejně tak je důležité, aby občané byli objektivně informováni a aby dostali odpovědi k tomu, co je zajímá a co může například vyvolávat jejich obavy," uvedl hejtman Václav Šlajs.

Na základě diskuse navrhl generální ředitel Povodí Vltavy uspořádat za tímto účelem setkání s občany dotčených obcí.

Fotogalerie: