Starosty ze severního Plzeňska zajímaly silnice a vodohospodářská infrastruktura

03. května 2018 14:54, aktualizováno 13:54, Mgr. Alena Marešová

Opravy silnic, změny v jízdních řádech veřejné dopravy, možnosti obcí v rámci budování vodohospodářské infrastruktury, ale i dotace pro pojízdné prodejny. To byla témata společného setkání starostů okresu Plzeň-sever se členy Rady Plzeňského kraje.

Další z již tradičních setkání se starosty se uskutečnilo ve čtvrtek 3. května v kulturním domě v Manětíně, kde se tentokrát sešla zhruba padesátka starostů obcí ze severního Plzeňska. V úvodu setkání jednotliví členové rady prezentovali informace ze svého rezortu a druhá část jednání pak byla věnována diskuzi.

Starostové se například dotazovali na postoj Plzeňského kraje k letišti v Líních, řešily se změny jízdních řádů veřejné dopravy v souvislosti s připravovaným zavedením IDP v celém Plzeňském kraji. Mnoho dotazů bylo směřováno na plánované opravy komunikací v okrese nebo obchvatů měst. Dále starosty zajímaly možnosti v oblasti vodohospodářské infrastruktury, napojení na ČOV nebo zásobování pitnou vodou.

Příští setkání se starosty se uskuteční ve čtvrtek 10. května v Lidovém domě ve Stodu.