V Plané předáno zásahové vozidlo hasičům

04. dubna 2014 17:07, aktualizováno 16:11, Mgr. Jana Filípková

V pátek 4. dubna za účasti náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti investic, majetku a Centrálního nákupu Zdeňky Liškové bylo slavnostně předáno repasované zásahové vozidlo CAS 32 – Tatra 815 zásahové jednotce města Planá a Sboru dobrovolných hasičů Planá díky významnému finančnímu příspěvku města Planá a Plzeňského kraje.

Slavnostní přestřižení pásky - zleva starostka města Planá Martina Němečková
a náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Zdeňka Lišková

Vedoucí jednotky dobrovolných hasičů a zároveň zastupitel Plzeňského kraje Josef Švarcbek
předává pamětní destičku v upomínku na slavnostní předání zásahového vozidla CAS 32-Tatra 815 Zdeňce Liškové, náměstkyni hejtmana Plzeňského kraje

Celková repase vozidla, které bylo slavnostně předáno zásahové jednotce města a dobrovolným hasičům, přesáhla částku 2,2 mil. korun. Z toho Plzeňský kraj ze svého rozpočtu vyčlenil částku ve výši téměř 900 000,- korun, ostatní finance byly z rozpočtu města.

„Jsem ráda, že Plzeňský kraj takto přispěl ke zlepšení poskytování požární ochrany. Uvědomuji si, jakou důležitou roli sehrávají hasiči nejen při požárech, ale i při mimořádných událostech,“ prohlásila Zdeňka Lišková.

Plzeňský kraj dlouhodobě, systematicky podporuje repasi požární techniky v kraji.

Fotogalerie: