V Plzni bude otevřena stálá expozice o cestách Zikmunda a Hanzelky

03. února 2014 13:58, aktualizováno 12:58, Mgr. René Zeithaml

Plzeňská zoologická zahrada letos otevře stálou expozici věnovanou cestovatelské dvojici Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka. Na základní kámen nově vznikající expozice poklepal 29. ledna 2014 v rámci expozice "Svět v podzemí" sám Miroslav Zikmund.

Hlavní část tohoto interaktivního minimuzea s dokumentačním materiálem a reáliemi z objevných cest slavné dvojice bude umístěna v prvním patře vstupního objektu k podzemí zoologické zahrady.

V interaktivním muzeu budou k vidění velkoformátové fotografie jak z Afriky a Jižní Ameriky, tak z druhé cesty Asií, etnografické předměty nebo i součásti cestovního vybavení obou cestovatelů.

Miroslav Zikmund poklepává na základní kámen

Vstupní kámen otesali do podoby symbolizující svět a cestování studenti Střední umělecké školy Zámeček v Plzni.

Za Plzeňský kraj se akce zúčastnil náměstek hejtmana Jiří Struček.

Náměstek hejtmana PK Jiří Struček s Miroslavem Zikmundem

Slavný plzeňský rodák Miroslav Zikmund oslaví v únoru 95. narozeniny. Jako dárek dostal v zoo pět zarámovaných fotografií ze svých minulých návštěv.

(zleva) Ředitel ZOO Plzeň Jiří Trávníček, cestovatel Miroslav Zikmund a náměstek hejtmana PK Jiří Struček