Zahájení stavby „II/605 Rokycany, okružní křižovatka u Střelnice“

29. června 2012 14:54, aktualizováno 13:54, Mgr. René Zeithaml

Za přítomnosti představitelů Plzeňského kraje, města Rokycany a dalších hostů byla 29. června 2012 slavnostně zahájena stavba „II/605 Rokycany, okružní křižovatka u Střelnice“.

Stavba řeší rekonstrukci stávající křižovatky na křižovatku okružní, která umožní obousměrný provoz v ulici Třebízského a vylepší dopravní napojení centra města. „Díky realizaci stavby se také sníží hladina intenzity hluku zejména v ulici Plzeňská. Dokončení stavebních prací je plánováno na květen 2013 s uvažováním zimní technologické přestávky. Během rekonstrukce očekáváme trpělivost obyvatel i návštěvníků Rokycan. Věřím, že tato dlouho očekávaná stavba bude v budoucnu všem dobře sloužit,“ uvedl při zahájení stavby první náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast doprava Jaroslav Bauer.

Projekt „II/605 Rokycany, okružní křižovatka u Střelnice“ v sobě zahrnuje rekonstrukce komunikací v rozsahu: 415 m ulice Plzeňská, 345 m ulice Soukenická a Třebízského, 62 m ulice Jiráskova a 61 m ulice Míru. Samotná okružní křižovatka je navržená o vnějším průměru 32 m s okružním pásem šířky 6,5 m. „Součástí stavby je rekonstrukce chodníků, vybudování cyklostezky, parkovacích stání a dále rekonstrukce kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení, přeložka telefonního vedení, vedení ČEZ a sadovnické úpravy,“ upřesňuje starosta Rokycan Vladimír Šmolík.

(zleva:) Josef Felber (SÚS PK), Jaroslav Bauer (1. náměstek hejtmana PK pro oblast doprava), Aleš Novák (Skanska a.s.), Vladimír Šmolík (starosta Rokycan)

Příprava stavby byla zahájena v červnu 2009, v listopadu 2011 bylo vydáno územní rozhodnutí a v lednu 2012 bylo vydáno poslední z celkových čtyř stavebních povolení. Projektovou dokumentaci zpracoval IP projekt – Ing. Petr Zítek. Investorem stavby jsou Plzeňský kraj a město Rokycany, celkové náklady projektu jsou předpokládány ve výši 49 milionů korun, Plzeňský kraj se podílí 20 miliony korun a město Rokycany 29 miliony korun.