Další část průtahu Plzně byla slavnostně otevřena

03. září 2021 14:53, Mgr. René Zeithaml

V pátek 3. září 2021 byla v Plzni slavnostně uvedena do provozu 2. etapa silnice I/20 a II/231 Plaská – Na Roudné – Chrástecká. Zcela nová silnice je součástí průtahu Plzní. Na severu navazuje na studentskou ulici a mimo obytnou zónu pokračuje východní částí Plzně na Jateční ulici.

Z velké části čtyřproudová silnice odvede velkou část dopravy mimo rekreační oblast Boleveckého rybníka. Tím se nejen urychlí a zlepší průjezdnost této oblasti, ale přispěje i k bezpečnějšímu cestování.

Součástí komunikace dlouhé 1,381 km jsou kromě jiného tři opěrné zdi, protihlukové stěny, úprava železničního svršku u mostních objektů, veřejné osvětlení a výstavba chodníků a cyklostezky v celé délce silnice. Finančně se na stavbě podílelo Ředitelství silnic a dálnic, Plzeňský kraj a město Plzeň.

Poděkovat stavitelům a slavnostně otevřít silnici přišli vedle dalších hostů ministr Karel Havlíček a náměstek hejtmanky Pavel Čížek.