Druhý den olympiády drží Plzeňský kraj 5. místo mezi kraji

obrazek
26. června 2024 10:40, Bc. Eva Mertlová

Také druhý den letní olympiády v Jihočeském kraji mladí sportovci rozšířili sbírku cenných kovů pro Plzeňský kraj. V celkovém pořadí krajů je Plzeňský kraj na 5. místě s celkem osmnácti medailemi. Do sbírky přispěli triatlonisté, plavci, atleti a stolní tenisté a jachtaři s osmi medailovými umístěními.

Triatlon

Triatlonisty na letošní olympiádu vedl opět olympijský vítěz ze Sydney z r. 2008 Jan Řehula. Zhostil se opět i role vlajkonoše výpravy z Plzeňského kraje. Po prvním závodním dni mají jeho svěřenci první zlatou medaili. Získala ji hned v prvním závodě starší žákyně Daniela Beranová. Triatlonisté soupeřili v lokalitě Mydlovarský rybník. Jednoduché to ale první den podle Jana Řehuly nebylo. "V závodě žáků jsme měli nepříjemnost, v depu jsme měli defekt. Jednomu závodníkovi jsem dokonce půjčoval kolo. Naštěstí nebyl kvůli tomu diskvalifikován a v duchu fair play mohl dojet," popisuje první problémy trenér triatlonistů. "V závodě žen jsme měli ambice na medailové umístění, ale bohužel Nele Markové, která aspirovala na zlato, závod úplně nesedl, měla těžké nohy. Ale zastoupila ji Dana Beranová, která skvělým nástupem 500 metrů před cílem získala zlato," líčí žákovský závod Řehula, který v r. 2016 založil v Plzeňském kraji první triatlonovou akademii. Tu podporuje v rámci programu podpory sportu každoročně Plzeňský kraj ze svého rozpočtu.

Medaile z vody

Další dvě zlaté medaile přidaly plavkyně Natálie Pospíšilová a Karolina Klepačová. Žáci pak na trati 4x50 VZ přidali bronz. První místo vybojovala smíšená posádka jachtingu v kategorii lodní třída RS Feva.

Pozadu nezůstali atleti, když Eliška Maříková s výkonem 40,08 v disku získala třetí místo. Na vítězku Elišce scházelo 5 m. Sportovní střelba přispěla do sbírky cenných kovů prostřednictvím dorostence Petra Tvrdého. Ten v kategorii vzduchová puška vystřílel bronz, třetí medaili střelců. V kategorii starších žákyň pak ve stolním tenisu - dvouhře získala bronzovou medaili Lucie Sýkorová.