EY Podnikatelem roku Plzeňského kraje se stal Marcel Klaus

07. února 2023 14:34, Ing. Helena Frintová

Společnost EY za podpory hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje. Prestižní ocenění putuje do rukou Marcela Klause, majitele společnosti KLAUS Timber a.s., která každoročně vyrobí na 7 milionů palet a dřevěných obalů, jež putují do celého světa. Zaměstnává na 400 lidí a dosahuje tržeb blížících se dvěma miliardám korun.

Marcel Klaus patří se svým příběhem k typickým podnikatelům, kteří svůj byznys založili tzv. úplně od píky. Nezávislou porotu zaujal jeho přístup nejen k byznysu, kdy se mu 25 let daří vlastní společnost KLAUS Timber neustále rozšiřovat a technologicky přibližovat nejmodernějším výrobním standardům, ale i ke kultivaci okolí, kde podniká a žije. Spolu se svou ženou prostřednictvím vlastní Nadace Lenky a Marcela Klausových se snaží o rozvoj Kladrubců i přilehlého města Nepomuk celou řadou aktivit. Do budoucna se chce zaměřit na lepší zpracování výrobního odpadu a dosáhnout na produkci 10 milionů palet ročně.

„Moc nás těší, že jsme cenu získali zde v Plzeňském kraji, kde se kandidát na titul EY Podnikatel roku nenajde každoročně. A o to větší radost máme, že ocenění přichází v době našeho dvacátého pátého výročí založení firmy, vnímáme to i jako závazek do budoucna,“ řekl Marcel Klaus, majitel společnosti KLAUS Timber a.s.

„Marcel Klaus klade při svém podnikání velký důraz na udržitelnost a snaží se pozitivně ovlivňovat své zaměstnance a zákazníky. Vybudoval retenční nádrž pro využití dešťové vody a na střechách výrobních hal a skladů instaluje fotovoltaiku. Věřím, že jeho přístup bude inspirací pro ostatní,“ uvedla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

„Uvědomujeme si, že naše regiony mají ve vás ohromný potenciál. Díky vám, úspěšným podnikatelům – těm takříkajíc s tahem na branku, ale i díky malým a velkým firmám a živnostníkům, kteří přicházíte s inovativními řešeními a dáváte práci tady žijícím lidem, patří Plzeňský kraj k nejvýkonnějším regionům v zemi. Přeji vítězi a všem zúčastněným této soutěže mnoho sil a invence v podnikání a také mnoho dobrých nápadů pro zlepšování chodu vašich firem,“ řekl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

V Plzeňském kraji byl letos vyhlášen regionální vítěz již počtvrté. Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2022 České republiky budou vyhlášeny 28. února 2023. Vítěz z České republiky se následně zúčastní celosvětového finále a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.