Hejtman se setkal s vedením města Tachov

06. ledna 2023 11:44, Bc. Eva Mertlová

Ve středu 4. ledna 2023 se hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták setkal se členy městské rady Tachova. Diskuze se točila především kolem aktuálních témat s přesahem na Plzeňský kraj. Hovořilo se o nutnosti obchvatu, který region akutně potřebuje s ohledem na průmyslovou zónu a blízké příhraničí. Zástupci Tachova hovořili také o situaci se zdravotní péčí na Tachovsku, které jako jediný region nemá nemocnici, spádovost jeho obyvatel je tedy nejbližší krajské zařízení - Stodská nemocnice. Tématem byla také Zdravotnická záchranná služba a problematika lékařské pohotovostní péče. Přímo Tachov a blízkou obec Lesná v příhraničí trápí také projekt větrných elektráren na bavorské straně, jehož realizace - desítky stožárů - významně ovlivní jak tachovské příhraničí tak možnou lokalitu CHKO. V rámci návštěvy si měl hejtman možnost prohlédnout nově rekonstruované prostory areálu Mže, kde vedle kina a sálu vzniká také nové zázemí pro návštěvníky akcí.

"Jsem velmi rád za takovou návštěvu, když mohu s vedením města otevřeně hovořit o tom, co město nebo region samotný opravdu trápí. Jsou oblasti, kde jako kraj můžeme být nápomocni, můžeme být prostředníky v jednání nebo pomoci s koordinací projektů, na nichž se Plzeňský kraj podílí," říká hejtman Rudolf Špoták.