Hledáme vítěze 14. ročníku soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje

12. dubna 2023 15:46, aktualizováno 10. května 2023 16:20, Bc. Patrik Pátek

Vyrábíte kvalitní potraviny z regionálních surovin? Jste malý nebo střední podnik? Chcete získat prestižní potravinářskou značku a zviditelnit se na trhu? Přihlaste své výrobky do soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje.

Soutěž organizuje Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci se Státním zemědělským intervenčním fondem již čtrnáctým rokem na podporu regionálních producentů. Vyhlašovatelem soutěže v kraji v letech 2023/24 je Úhlava, o.p.s. ve spolupráci s Místní akční skupinou Pošumaví, z.s. za podpory Plzeňského kraje.

Co získá vítěz soutěže? Prestižní potravinářskou značku udílenou na 4 roky, publicitu, propagační materiály, prezentaci na 15 akcích v kraji, významných veletrzích v ČR i zahraničí nebo prezentaci v populárních pořadech jako např. Kluci v akci, Herbář…

Přihlášky pro maximálně 5 výrobků (v každé kategorii) je možné zasílat do 28. dubna na adresu Úhlava, o.p.s., Plánická 174, Klatovy nebo elektronicky na regionalnipotravina@uhlava.cz.

Vítězové budou známi 10. května, kdy zasedne Hodnotitelská komise.

Veškeré potřebné dokumenty a další informace k soutěži naleznete ZDE.

Soutěžní kategorie:

1. Masné výrobky tepelně opracované
2. Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy
3. Sýry včetně tvarohu
4. Mléčné výrobky ostatní
5. Pekařské výrobky včetně těstovin
6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek
7. Alkoholické a nealkoholické nápoje (s výjimkou vína)
8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě
9. Ostatní

NEVÁHEJTE A PŘIHLASTE SVÉ VÝROBKY DO SOUTĚŽE.

S vyplněním přihlášek Vám rádi koordinátoři pomohou.
Kontaktní osoby:
Ing. Helena Hnojská, 724 734 957, regionalnipotravina@uhlava.cz; hnojska@uhlava.cz
Ing. Ivo Šašek, 774 411 095, regionalnipotravina@uhlava.cz