Hokejbalová hala hostila seniorské sportovní hry

obrazek
14. května 2024 10:42, Bc. Eva Mertlová

Hokejbalová hala v Plzni a prostory organizace TOTEM Plzeň hostily Sportovní hry seniorů Plzeňského kraje 2024. Tradiční klání, jehož vítězové postupují na celorepublikovou soutěž, se uskutečnilo již posedmé. Slavnostního zahájení se za Plzeňský kraj, který nejen hry samotné ale také řadu aktivit seniorů podporuje, zúčastnil hejtman Rudolf Špoták. Ten dal akci i letos také záštitu. Organizátorem krajských her je každoročně Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM z.s. a Krajská rada seniorů Plzeňského kraje. 

"Každoročně se účast seniorských družstev zvyšuje, loňský ročník bylo celkem 12 družstev a v letošním roce se sešlo 17 seniorských týmů. A poprvé máme mezi závodníky také tým se zástupci ukrajinských seniorů, kteří se aktivně do dění zapojili," říká ředitelka TOTEMu Vlasta Faiferlíková.


"Aktivní životní styl považuji za důležitý v každém věku. A právě takové aktivity, jaké podporujeme společně s centrem TOTEM, dávají řadě seniorů energii a naplňují jejich volný čas. Není jednoduché být aktivním člověkem v produktivním věku a s příchodem důchodu pak zůstat sedět doma. Jsem velmi rád, že tito lidé se věnují nejen sportu a dalším aktivitám v pohybu, ale především žijí aktivní život, setkávají se a umí si i vyšší věk vychutnat naplno," říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.Galerie