V Horažďovicích mají nové dopravní hřiště

10. září 2024 13:20, aktualizováno 11. září 2024 08:37, Mgr. Jindra Radová
V Horažďovicích bylo v úterý 10. září slavnostně otevřeno nové dopravní hřiště, které nabídne místním dětem bezpečné prostředí pro trénink dovedností v silničním provozu. Celkové náklady na výstavbu hřiště dosáhly částky cca 4,4 mil. korun, přičemž Plzeňský kraj přispěl 1,5 mil. korun. Stavba probíhala od června do konce srpna letošního roku. Součástí nového hřiště je také přilehlé parkoviště, které vzniklo ve spolupráci s firmou Ferrum, která provozuje obchod v blízkosti hřiště.

Slavnostního otevření se zúčastnili hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, náměstek pro oblast dopravy Pavel Čížek a předseda Výboru pro regionální rozvoj Jan Vavřička. Hejtman Rudolf Špoták při této příležitosti vyzdvihl význam nového hřiště pro místní školu a její žáky: „Rád bych popřál zástupcům místní školy, aby děti hřiště hojně využívaly, a to pokud možno s minimem úrazů. Věřím, že jim toto místo přinese mnoho užitečných zkušeností a zábavy.“ Náměstek hejtmana Pavel Čížek doplnil, že dopravní hřiště má i širší význam pro bezpečnost dětí na silnicích: „Přeji dětem, aby si zde dobře natrénovaly své dovednosti a obstály nejen v běžném silničním provozu, ale i v soutěži, kterou každoročně pořádá BESIP. Jsem přesvědčen, že tohle hřiště bude významným přínosem pro jejich dopravní vzdělávání.“

Nové dopravní hřiště je určeno především pro výuku základních pravidel silničního provozu, kterou zde budou absolvovat místní školy i školky. Tímto krokem město Horažďovice a Plzeňský kraj opět potvrzují svůj zájem na zlepšování podmínek pro vzdělávání a bezpečnost dětí.