Izraelská velvyslankyně navštívila Plzeňský kraj

11. září 2023 14:38, Bc. Eva Mertlová

V rámci své cesty po Plzeňském kraji se s hejtmanem Rudolfem Špotákem setkala velvyslankyně státu Izrael v ČR J. E. Anna Azari. Stěžejními tématy debaty zástupců obou stran jednání byla zaměstnanost, problematika vzdělávání v souvislosti s potřebami zaměstnavatelů v kraji a nechyběla také situace spojená s válkou na Ukrajině. Společným tématem byla také migrace a začleňování zahraničních zaměstnanců a migrantů do společnosti. V závěru setkání obdržela velvyslankyně z rukou hejtmana Plzeňského kraje symbolické dary a proběhl též památeční zápis do krajské pamětní knihy.

"Vážím si návštěvy izraelské velvyslankyně, s níž jsme našli mnoho společných témat. Oba naše regiony i státy se potýkají s řadou podobných problémů, ať už je to vzdělávání či nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Vzájemně jsme si vyměnili řadu tipů na možnosti spolupráce a tím i na budoucí možnosti rozvoje regionů. A co mě potěšilo ještě více, že si paní velvyslankyně našla čas zúčastnit se předávání ocenění Stavba roku Plzeňského kraje a předala ocenění za obnovu plzeňské synagogy," řekl hejtman Rudolf Špoták.

Po setkání na krajském úřadě v Plzni se hejtman Rudolf Špoták a velvyslankyně státu Izrael přesunuli na galavečer vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Plzeňského kraje, kde J. E. Anna Azari předávala jednu z cen - oceněnou opravu Velké synagogy a Rabínského domu v Plzni přímo rabínovi synagogy.