Krajské kolo cestářského rodea proběhlo letos bez diváků

13. září 2021 16:10, Mgr. René Zeithaml

Areál Správy a údržby silnic Plzeňského kraje v Kralovicích na severním Plzeňsku se stal dějištěm Krajského kola Cestářského rodea Plzeňského a Karlovarského kraje 2021. Vzhledem k nejisté epidemické situaci proběhla letošní soutěž řidičů vozidel údržby SÚS PK a SÚS KK bez přítomnosti diváků z řad veřejnosti. Slavnostního zahájení cestářského klání se ujali náměstkové hejtmanky Josef Bernard a Pavel Čížek, vyjádřit podporu domácím soutěžícím přišel také náměstek hejtmanky Pavel Karpíšek.

Plzeňského krajského kola se zúčastnilo 31 závodníků včetně dvou žen, jedné „domácí“ z Domažlic a hosta řidičky z Liberecké AVE. Karlovarského kola se zúčastnili 4 závodníci. Vítězem se stal Václav Kopta, druhé místo obsadil František Řepík, třetí místo Roman Melka. První dva nejlepší postupují do soutěže Mistrovství republiky v Cestářském rodeu 2021 konaném 30. září a 1. října 2021 v Jihlavě.