Letní nostalgické jízdy Plzeňským krajem pokračují

21. srpna 2024 08:16, Ing. Helena Frintová

S blížícím se koncem prázdnin jízdy nostalgickými vlaky po Plzeňském kraji nekončí. Svézt se jimi lze ještě 31. srpna, během akce ‚Nýřanské železniční září‘, a 15. září je možné se vydat motorovým vozem Kredenc a historickým autobusem na den otevřených dveří Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici.

Na Nýřanském železničním září se návštěvníci potkají se dvěma parními lokomotivami Šlechtičnou (475.111) a Kafemlejnkem (310.072). „To není vše, do třetice se budou moci cestující svézt historickým motorákem zvaným Hurvínek (M131.1) a po železniční vlečce dokonce zavítat do areálu firmy DIOSS,“ říká náměstek hejtmana Pavel Čížek.

Jízdní řád vlaků a ceník jízdného je samostatnou přílohou tohoto tiskového sdělení. Hlavním partnerem akce je město Nýřany. Ve vlaku neplatí jízdenky, slevy ani režijní průkazy ČD ani ostatních dopravců! Jízdenky je možno zakoupit ve vlaku. Přeprava kočárků a jízdních kol je možná do vyčerpání kapacity. Změna hnacího vozidla vyhrazena.

Podrobné informace k jednotlivým jízdám budou postupně zveřejňovány na www.idpk.cz/nostalgie.

Nezůstávejte doma a objevte kouzlo a půvab historických vlaků při malebných výletech po krásném Plzeňském kraji!
Místo ve vlacích není potřeba předem rezervovat, a tak je na Vás, kdy se rozhodnete, zda na jízdu dorazíte.

Jednoduše přijďte a užijte si jedinečnou atmosféru nostalgických vlaků!