Liblín si připomněl 840 let od založení a oslavil sociální služby

23. srpna 2021 13:30, aktualizováno 13:32, Mgr. René Zeithaml

Sobota 21. srpna 2021 se v Liblíně nesla v duchu oslav. Městys si připomněl 840 let od založení a také 70 let poskytování sociálních služeb na zámku v Liblíně.

Bohatý kulturní program přijela tradičně podpořit i patronka Domova sociálních služeb Helena Vondráčková. Kromě jejího koncertu se návštěvníci mohli bavit při hudebních vystoupeních dua Žákovec – Volínová, Báry Zemanové a kapely Mary Lou. Svůj kulturní program připravili i klienti Domova sociální služeb. Malí návštěvníci ocenili zábavu na trampolínách, nafukovacím hradu, řadě dalších pouťových atrakcích nebo při malování na obličej. V pravé poledne v kostele sv. Jana Nepomuckého sloužil mši svatou Mons. František Radkovský, emeritní biskup plzeňský.

Liblínských slavností se za Plzeňský kraj zúčastnil náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí Rudolf Špoták, který nad akcí převzal záštitu. Veřejně poděkoval řediteli Domova sociálních služeb Petru Kounovskému za organizaci krásné akce, která přilákala nejen obyvatel Liblína, ale i návštěvníky ze širokého okolí.