Mladí hasiči z Manětína vyhráli mistrovství republiky

23. září 2024 15:52, Bc. Eva Mertlová

Žákovský tým dobrovolných hasičů SDH Manětín ze severního Plzeňska se může pochlubit získáním titulu mistrů ČR ve hře Plamen 2024. O své úspěchy i zážitky ze soutěží se přišli v pondělí 23. září 2024 podělit s hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem na krajský úřad. Za reprezentaci Plzeňského kraje dostali všichni pamětní listy a drobné dárky.

Manětínští hasiči zvítězili nejprve v těžším okresním kole. "Tam je vždy velká konkurence," vysvětlil jeden z reprezentantů Plzeňského kraje. Postoupili pak do krajského kola, kde opět brali vítězství a s ním také postup na republikové finále. I přes různá úskalí je Štěstěna podržela a získali titul mistrů ČR pro letošní rok. Závod tvoří 5 disciplín. Jednou z nich je technicky náročný požární útok CTIF, který má dokonce jednotná mezinárodní pravidla.

"Děti mimo větší města často nemohou dojíždět za aktivitami a jsou odkázány na kroužky a spolky v jejich obci. Proto jsem rád, že požární sport je tak populární a v Plzeňském kraji rozšířený. Je to skvělá kombinace sportu a trávení času s ostatními. Když mám tu možnost se na takové závody podívat, užívám si tu atmosféru, tu soutěživost. A proto také kraj dobrovolné hasiče řadu let podporuje. Přispíváme na vybavení ale i na zásahová vozidla. Vždyť jsou to právě dobrovolní hasiči, kteří jsou často duší celé obce a jsou těmi, kdo drží v rukou otěže kulturního i sportovního života," říká hejtman Rudolf Špoták.