Náměstí Republiky v Plzni zdobí ledové sochy

15. února 2021 15:44, Mgr. René Zeithaml

Milovníci ledových soch mohou v těchto mrazivých dnech navštívit náměstí Republiky v Plzni, kde na ně čekají přibližně půlmetrové ledové sochy.

Pořadatelé přivezli na náměstí zhruba jeden a půl metrové ledové bloky ve čtvrtek ráno 11. února 2021. Hned poté je začali opracovávat „ledoví sochaři“, aby je už k večeru mohli obdivovat první návštěvníci. Plzeňské náměstí budou zdobit tak dlouho, než přijde obleva.

„Z důvodu protiepidemických opatření jsme nemohli otevřít naši výstavu ve stanu v areálu Plzeňského Prazdroje, a proto chceme využít tohoto mrazivého počasí a opět přiblížit umění ledového sochařství plzeňské veřejnosti na náměstí Republiky,“ uvedl Libor Toušek z pořádající společnosti ICE FACTORY.