Nová okružní křižovatka v Červeném Hrádku zpřehledňuje provoz

13. září 2024 13:59, Ing. Helena Frintová

Od 6. září je kompletně zprovozněna Červenohrádecké ulice v Červeném Hrádku. Nejvýznamnějším prvkem této stavby je nově vybudovaná okružní křižovatka o průměru 16 metrů v místě křížení s ulicemi K Fořtovně a V Mokřinách.

Okružní křižovatka významně zpřehlednila provoz v Červeném Hrádku. Posledním úsekem rekonstruované komunikace byla část ulice K Fořtovně v úseku Červenohrádecká – křižovatka K Fořtovně a křižovatka Pod Hospodou.

„Zprovoznění části ulice K Fořtovně bylo pátou etapou této stavby, která začala červnu roku 2022,“ řekl náměstek hejtmana Plzeňského kraje Pavel Čížek. „Délka úpravy ulice K Fořtovně je 120 metrů a šířka nové silnice je 5,60 m.“ Plzeňský kraj prostřednictvím SÚSPK investoval do páté etapy 5,727 mil. Kč bez DPH. Do této částky spadá i dodatečně vložená výstavba vjezdové brány při vjezdu do Červeného Hrádku směrem od Rokycanské ulice. Podél rekonstruovaného úseku byl vybudován jednostranný chodník s proměnlivou šíří.

„Celá stavba byla společnou akcí Plzeňského kraje a města Plzně. Náš podíl činil 65,274 milionu korun, město Plzeň zaplatilo 28,939 milionu korun," doplnil Pavel Čížek. Celkové náklady se tedy vyšplhaly na 94,213 milionu korun bez DPH.