Olympiáda dětí a mládeže odstartovala sbírkou medailí pro kraj

obrazek
28. června 2022 17:57, Bc. Eva Mertlová

Jubilejní X. letní olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji odstartovala oficiálním zahajovacím ceremoniálem na fotbalovém stadionu v Olomouci. Hned první olympijský den pak Plzeňský kraj zahájil čtyřmi cennými kovy. Vzhledem k počtu sportovců v krajské výpravě jsou i v dalších dnech očekávány úspěchy na poli házené, atletiky, karate nebo týmových střeleb.
V neděli 26. června naplnily stadion v Olomouci více než 3 000 sportovců ze všech krajů ČR, aby byly slavnostně zahájeny jubilejní hry. Po nabitém programu, slavnostním slibu sportovců a konečně zapálení olympijského ohně oštěpařem Vadlejchem ožilo město i okolní vybraná místa zápolením v 17 sportech v duchu fair play.

"Je velmi silným zážitkem vidět stadion plný mladých sportovců, kteří v duchu skutečných olympijských her přijeli hájit barvy svého kraje. Plzeňský kraj vypravil kvalitní mladé talenty a potvrdilo se to hned první den her, kdy sportovci získali hned čtyři cenné kovy. Střelci a bikerka vezou zlato a bronz získal šermíř. Věřím, že i další dny bude cinkání medailí pro náš kraj pokračovat," říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který se svým náměstkem Martinem Záhořem a radním Vladimírem Krocem první den olympiády podpořili na místě řadu sportovců.

Jakub Coufal – šerm kordem chlapci U13 a U15

Svůj první zápas vyhráli vysoko 23:3 starší žáci – házenkáři, kteří jsou úřadujícími mistry ČR a zároveň se řadí mezi favority soutěže. Také basketbalisté porazili prvního soupeře vysoko 67:32.

Během druhého soutěžního dne už se rýsují další úspěchy, protože do finále postoupila na 60m běhu stříbrská atletka Kristýna Záhořová, střelecký tým získal stříbrnou medaili a také plavci avizovali desítku postupů do vyšších kol závodu.
Všechny výsledky najdete na webu LODM ZDE.