Plzeňský kraj odesílá do Opavy elektrocentrály, čerpadla a topidla

18. září 2024 14:20, aktualizováno 16:41, Ing. Helena Frintová
Plzeňský kraj dnes odesílá na pomoc ke zvládnutí povodňové situace do Opavy několik desítek kalových čerpadel, elektrocentrály, topidla, hadice a další potřebný materiál. Stalo se tak na základě požadavku primátora města Opavy Tomáše Navrátila, který se s prosbou o pomoc pro zvládnutí povodňové situace obrátil na hejtmany krajů prostřednictvím emailové výzvy.

„Poté, co jsme dostali žádost od primátora města Opavy na možnost poskytnutí této technické pomoci, kterou aktuálně potřebují, jsme se v rámci Rady kraje v Plzeňském kraji dohodli, že tak obratem učiníme. Dnes jsme naložili materiál v hodnotě cca 200 000 korun a ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem bude tento první konvoj humanitární pomoci z Plzeňského kraje v odpoledních hodinách odjíždět do Opavy,“ informuje hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták s tím, že i nadále je v úzkém kontaktu i s hejtmany z ostatních krajů. „Bude-li potřeba ještě další pomoc, budeme se snažit naši dnešní pomoc ještě posílit,“ dodal hejtman Špoták.

Foto: Patrik Pátek/KÚPK