Plzeňský kraj otevírá dokončené opravy a rekonstrukce škol

28. srpna 2024 12:42, aktualizováno 29. srpna 2024 14:47, Ing. Helena Frintová

Hned tři dokončené investiční akce zaměřené na rekonstrukce a opravy škol a školských zařízení, které probíhaly v průběhu prázdnin, v tomto týdnu slavnostně otevírá Plzeňský kraj. Ve Středním odborném učilišti Elektrotechnickém, Plzeň, dokončil zateplení pavilonu (domov mládeže) a v areálu zrekonstruoval silnici, dále zrekonstruoval sportovní areál Střední průmyslové školy Dopravní, Plzeň, a vybudoval novou budovu školní jídelny – výdejny na Gymnáziu, Plzeň, Mikulášské náměstí.

SOUE Plzeň, Vejprnická 56 - Dokončené zateplení pavilonu 8 (domov mládeže) a zrekonstruovaná silnice v areálu SOUE:
Slavnostní otevření ve středu 28. 8. 2024 od 10:00 hodin.

Celkové náklady projektu „Modernizace osvětlení a stavební úpravy – zlepšení tepelně-technických vlastností pavilonu 8 – ul. Vejprnická č. p. 1027/40, Plzeň, byly schváleny ve výši 58 mil. Kč. „V rámci realizace projektu na zateplení fasády, výměny oken a dalších drobných vnitřních stavebních úprav bylo z celkové částky vynaloženo přibližně 34 mil. Kč,“ říká náměstek hejtmana pro oblast školství Vladimír Kroc s tím, že v průběhu listopadu bude do budovy instalován nový výtah. Náklady spojené s výtahem dosahují 3 mil. Kč. „Za zbylé prostředky bude v příštím roce rekonstruován vstupní vestibul a společenský sál v 1. patře pavilonu č. 8.,“ dodal náměstek V. Kroc. Náklady na rekonstrukci vozovky, parkovišť a venkovního osvětlení v areálu školy dosáhly přibližně 12 mil. Kč.

Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99 – rekonstrukce sportovního areálu v Plzni-Křimicích (Průkopníků 290)
Slavnostní otevření ve čtvrtek 29. 8. 2024 od 10:00 hodin.

Rekonstrukcí sportovního areálu SPŠ dopravní v Plzni-Křimicích, Průkopníků 290, vznikl nový multifunkční sportovní areál, který zahrnuje tartanové hřiště, tenisové kurty, běžecký ovál a zázemí pro sportovce a správce areálu. Plzeňský kraj zde investoval necelých 33 mil. Kč a to společně ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Plzeň 5 – Křimice, který přispěl částkou ve výši 4 mil. Kč.

Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23 – Nová budova Jídelny-výdejny
Slavnostní otevření ve čtvrtek 29. 8. 2024 v 13:00 hodin.

Novostavba školní jídelny bude sloužit pro výdej dovezených jídel pro žáky nižších ročníků víceletého gymnázia. „Dosud bylo stravování žáků řešeno smluvně ve školních jídelnách jiných zřizovatelů, kam budou nadále docházet žáci vyšších ročníků. Jednopodlažní dřevostavba je přistavěna ke stávající budově školy, konstrukce střechy je plochá s vegetačním povrchem a hlavní fasáda objektu je prosklená. Nová školní jídelna – výdejna je vybavena moderní technologií, která splňuje veškeré hygienické požadavky pro poskytování stravovacích služeb, interiér je vybaven velmi vkusně a moderně,“ informuje náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.
Plzeňský kraj zde investoval necelých 30 mil. Kč včetně vybavení.