Plzeňský kraj se prezentoval v Mnichově

25. září 2024 20:42, aktualizováno 20:48, Ing. Helena Frintová

Plzeňský kraj se u příležitosti nadcházejícího státního svátku 28. září, tj. Dne české státnosti, prezentoval v konferenčním centru nadace Hanns-Seidel-Stiftung v Mnichově na slavnostní recepci pořádané generální konzulkou České republiky v Mnichově JUDr. Ivanou Červenkovou.

Akce se účastnili významní čeští a bavorští zástupci z politiky, byznysu, školství a kultury, čeští krajané žijící v Bavorsku a řada generálních konzulů působících v Mnichově. Plzeňský kraj se zde před více než 300 hosty prezentoval svými regionálními specialitami, které pro účastníky recepce připravili žáci Hotelové školy Plzeň. O příjemnou atmosféru se postarala hudebním doprovodem Malá tejnská dudácká muzika a barokní dámy, které svojí přítomností nápaditě v prostorách centra představily projekt Západočeské baroko, zaměřený nejen na architekturu, hudbu, gastronomii a odívání. Své atraktivní turistické cíle pak Plzeňský kraj představil formou prezentačního videa.

Celý slavnostní večer se tak nesl v duchu dobré nálady a přátelských vztahů plynoucích zejména z dlouholeté spolupráce Plzeňského kraje s Horní Falcí a Dolním Bavorskem. „Vážím si vašeho pozvání i přátelství, které se nám podařilo prohloubit do té míry, že se v některých momentech posunulo až do osobní roviny. Věřím, že tomu tak bude i v dalších letech a změna ve vedení Plzeňského kraje na tom nic nezmění,“ řekl hejtman Rudolf Špoták a dodal: „Spolupráce mezi Plzeňským krajem a Horní Falcí i Dolním Bavorskem je skvěle nastavena. Je na co navázat a lze pokračovat ku prospěchu regionů, které rozděluje jen společná hranice. Doufám také, že se bude stále více naplňovat myšlenka Franze Löfflera o vytvoření společného silného středoevropského regionu co do ekonomické síly i vzájemných přátelských vztahů mezi Bavory a Čechy. Tak, jako tomu bývalo kdysi.“

Plzeňský kraj a Horní Falc jsou díky kvalitním průmyslovým firmám působícím na jejich území silným a efektivním ekonomickým centrem s obrovským potenciálem rozvoje. Společně jsou pak inovativním tygrem ve střední Evropě. Rovněž životní prostředí nabízí obrovský potenciál pro rozvoj cestovního ruchu v příhraničí. Napomohl tomu například úspěšný projekt jednotné turistické jízdenky, podařilo se rozšířit přeshraniční autobusové linky pro pendlery a turisty a v posledních měsících dochází též k oboustranné spokojenosti při stále užší spolupráci v oblasti činnosti integrovaných záchranných systémů.

Skvělá práce celého realizačního týmu byla pak během slavnostního večera veřejně oceněna jak paní generální konzulkou, tak i přítomnými hosty. Generální konzulka Ivana Červenková dostala od Plzeňského kraje perníkové srdce z dílny známé chodské perníkářky Ludmily Fliegelové.