Plzeňský kraj zahajuje kempy pro talentované žáky

09. srpna 2024 14:05, aktualizováno 19. srpna 2024 10:34, Bc. Eva Mertlová

Také o letošních prázdninách připravil Plzeňský kraj letní odborné kempy pro talentované žáky z Plzeňského kraje. Kempy jsou realizovány v Plzni v rámci projektu Podpora talentovaných žáků v Plzeňském kraji. Přírodovědné, jazykové a společenskovědní kempy i letní hudební kurzy startují 19. srpna. Jsou určeny pro nadané žáky středních, základních a základních uměleckých škol, kteří se probojovali do krajských a vyšších kol předmětových a uměleckých soutěží.

"Projekt Podpora talentovaných žáků v Plzeňském kraji běží již 14. rokem. Jeho cílem je právě podpora a především odborný růst nadaných žáků a jejich pedagogů v oblastech přírodovědných, společenskovědních, jazykových, uměleckých a řemeslných," vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc s tím, že projekt realizuje Plzeňský kraj skrze svou příspěvkovou organizaci Středisko služeb školám.

Jako první letošní kempy již proběhly řemeslné kempy, a to v červnu. Na ně navazují zahájením v pondělí 19. srpna v 8:30 ve společenském sále SOU elektrotechnického Plzeň kempy přírodovědné, společenskovědní a jazykové spolu s letními hudebními kurzy. Veškeré kempy jsou situovány do Plzně.

"Kempů se účastní ti žáci, kteří prošli krajskými koly předmětových soutěží. Ta jsou v oblastech matematika, fyzika, astronomie, chemie, biologie, český jazyk, zeměpis, dějepis a angličtina. V uměleckých soutěžích jsou to pak žáci uměleckých škol oborů hra na klavír, kytaru a smyčcové nástroje," upřesňuje Vladimír Kroc. Součástí procesu kempů je i odborné psychologické šetření ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou Plzeň. "Našich kempů a kurzů se mohou zúčastnit také žáci diagnostikovaní jako mimořádně nadaní, kteří se soutěží neúčastní. Jsou to takzvaně badatelské typy," dodává náměstek hejtmana Vladimír Kroc.

Poplatek za účast v kempu a kurzu činí 500 Kč na osobu za týden. Všem účastníkům je poskytnuto a uhrazeno ubytování, celodenní stravování, doprava, vstupné, celodenní program v odborných učebnách i terénu (lektorovaný i doprovodný), jízdné, úrazové pojištění.
Veškeré informace o jednotlivých kempech ale i obecně k projektu Plzeňského kraje najdete ZDE.